Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Уламки

    Уламки

    20 коротких історій цієї війни, яких ми не повинні забути

    Чоловік, чий брат не виходив на зв’язок із початку березня, нарешті знайшов його тіло — того вбили у власному домі, у Ворзелі, пострілом у спину. А тоді облили тіло бензином і підпалили. 

    ***

    Мама, яка тремтячими руками написала на спині своєї доньки її ім’я, прізвище, дату народження та контакти родичів — кульковою ручкою, на випадок, якщо когось із них вб’ють або дитина загубиться. 

    ***

    Дівчинка з розбомбленого вщент Маріуполя, яку назвали українською Анною Франк за те, що вона документувала хроніки війни у своєму щоденнику. 

    ***

    Бабуся із Бучі, яка не змогла сказати про себе нічого, крім власного імені, і журналісти через Фейсбук шукали хоч якихось її родичів. І знайшли. 

    ***

    Мешканець села під Києвом, який намагався евакуюватися на власному автомобілі, але був розстріляний у своєму авто на Житомирській трасі, — родичі змогли дізнатися про його смерть через місяць, але їм не дали забрати тіло відразу, бо воно, ймовірно, було начинене вибухівкою.

    ***

    Жінка, до будинку якої увірвалися двоє п’яних російських військових. У неї на очах один застрелив її чоловіка. Одразу по тому обидва по черзі зґвалтували її саму. Поруч увесь час залишалася її дитина*.

    ***

    Дванадцятирічний хлопець та його мама з Ірпеня, поховані на території житлового комплексу, де вони жили, аж поки не потрапили під мінометний обстріл просто на вулиці.

    ***

    Чоловік, у якого окупанти вкрали телефон і який не знає, куди вдалося виїхати його дружині, і чи вдалося взагалі, — і також просить знайти її через соціальні мережі та волонтерів. 

    ***

    Чотирирічний хлопчик Сашко, який тікав від обстрілів на човні разом із бабусею, а потім зник. Його шукала вся Україна, але знайшли мертвим — ймовірно, човен перевернувся, бо по ньому стріляли росіяни. 

    ***

    Вагітна з маріупольського пологового будинку, якій роздробило стегно від вибуху і яка просила добити її, бо не хотіла страждати, а тоді померла разом із дитиною. 

    ***

    Український футболіст із села Мотижин, якого вбили разом із батьками. Перед тим окупанти викрали родину, адже матір футболіста була старостою села. 

    ***

    Шестирічний хлопчик, який посивів після того, як в нього на очах окупанти кілька разів зґвалтували маму. Вона померла згодом від тяжких травм, несумісних з життям. 

    ***

    Жінка, яка прикріпила до одягу свого сина бірки з його даними на випадок, якщо на шляху до українсько-польського кордону або під час його перетину хлопчик загубиться в натовпі. 

    ***

    Мешканець Бучі, який втратив під обстрілами всю свою сім’ю, а тепер дає інтерв’ю журналістам просто на кладовищі, на могилах дружини та дітей, щоб засвідчити цей злочин росіян перед світом.

    ***

    Одинадцятирічний хлопчик, який сам дістався із Запоріжжя до Словаччини та перейшов кордон вночі, маючи при собі лиш пакет із паспортом та номер телефону, написаний батьками на руці. 

    ***

    Фотокореспондент, який знімав у Іловайську та вибрався звідти живим, а через вісім років був убитий двома пострілами в голову на Київщині. 

    ***

    Пенсіонер, якого розстріляли просто на вулиці, коли він йшов у сусідню хату погодувати стареньку лежачу матір. 

    ***

    Шестирічний хлопчик з Бучі, який приносить на могилу матері консерви. Його мама померла з голоду під час окупації міста — тепер вона похована просто у дворі свого ж багатоповерхового будинку. 

    ***

    Жінка з Ірпеня, яка купила квартиру в новобудові й робила там ремонт, коли в її ЖК прилетів ворожий снаряд. Пізніше вона потрапила на знаменитий знімок — той, де мирні мешканці ховаються від обстрілу під зруйнованим мостом. 

    ***

    Мешканець Бучі, який прожив у підвалі більше як місяць. Він власноруч поховав у дворі трьох своїх товаришів. Одного збирав по частинах — на все поховання окупанти дали йому 20 хвилин. 

    *Це виправлена версія матеріалу. У першому варіанті одна з історій пізніше не підтвердилася, тому ми замінили її.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00