Про нас


  Reporters. — головне репортажне медіа України.

  Ми любимо і вміємо розповідати історії. Такі, що захоплюють і надихають, чи такі, що вражають і провокують дискусії. У часи бурхливих суспільно-політичних змін важливо бачити, як вони впливають на долі окремих людей. Чути їхні голоси, ще краще розуміти їх. Літературний репортаж — один із найкращих способів розповісти про великі соціальні процеси через людські історії.

  Використовуючи журналістські інструменти, репортери відтворюють побачену й відчуту реальність. «Запалити читача і змусити його задуматися» — так Том Вулф, засновник «нової журналістики» в Америці, окреслив головне завдання літературного репортажу.

  Репортер — як внутрішній нерв у суспільстві, чуйний до болючих тем. Завдяки літературному репортажу ми можемо більше відчути й переосмислити. Та і якісно написані репортажі цікавіше читати, ніж суху статистику.

  Про те, як через деталі можна відтворити світ, говорили Ганна Краль і Ришард Капусцінський, корифеї польської школи репортажу. А про те, як описати «історію сірникової коробки» чи «подорож довкола власної кімнати», розповідав і Майк Йогансен, український репортер і письменник 20-х років минулого століття.

  Коли традиційні рамки журналістики розширюються, з’являється щось нове. Зараз ми стоїмо на межі — перед великим вибухом, коли кілька правдивих історій перетворюються у більше явище. Парадоксально, але в українському медійному середовищі дотепер не існувало видання, що спеціалізувалося б на репортажах. Ми вирішили це виправити.

  Reporters. — частина медійної екосистеми The Ukrainians. Протягом трьох останніх років ми створювали репортажі на сторінках онлайн-журналу The Ukrainians. Тепер, підсиливши команду, виводимо їх в окреме профільне медіа.

  Відтепер ми зможемо розповідати не лише «історії успіху», писати — не лише про українців. Сфокусуємося, перш за все, на соціально важливих темах: і у текстових, і у візуальних історіях.

  Ми вболіваємо за розвиток літературного репортажу і прагнемо, аби Reporters. став платформою, довкола якої гуртувалися б як автори й авторки, так і читачі й читачки. Як ті, хто вміють розповідати історії — репортери, фотографи, сторітелери, — так і ті, хто хочуть їх слухати.

  Літературний репортаж — витратний жанр, який вимагає суттєвих фінансових і часових ресурсів. Проте результат того вартує. Ми шукали й шукатимемо можливості, аби публікувати більше якісних текстів.

  Створення і стартова діяльність проекту Reporters. була підтримана Посольством Норвегії в Україні. Однак ми потребуємо постійної підтримки читачів. Підтримати проект можна за цим посиланням.


  Команда

  — Марічка Паплаускайте — Головна редакторка, співзасновниця 
  — Станіслав Остапенко — Редактор
  — Данило Павлов — Фоторедактор
  — Дар’я Безрученко — Репортерка
  — Ольга Омельянчук — Репортерка 
  — Настя Левкова — Літредакторка
  — Ірина Климко — Коректорка та літредакторка
  — Анастасія Струк — Дизайнерка
  — Ольга Клінова — Менеджерка з соціальних комунікацій
  — Інна Березніцька — Співзасновниця
  — Тарас Прокопишин — Видавець


  Стратегічні партнери

  European Endowment for Democracy
  «Фонд розвитку ЗМІ» Посольства США
  Royal Norwegian Embassy in Kyiv

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00