![Сором і цифрове життя Сором і цифрове життя](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/06/6305CCFF-2A71-4BC0-8E2E-3DBBED06E070.jpeg)
Сором і цифрове життя
Уявіть собі ситуацію: в одному із супермаркетів «Волмарт» у штаті Міссурі жінка із зайвою вагою хоче дотягнутись до полиці з газованою водою — і раптом її мотовізок перекидається, вона падає і безпорадно махає руками, намагаючись підвестись. Ця жінка має хворобу хребта, через що їй важко ходити.
Вона уже звикла до насмішок, але тут сталось щось гірше — її падіння сфотографували і виклали в соціальні мережі. Тепер вона стала жертвою глузування і присоромлення нового масштабу. Інтернет-титани на зразок Фейсбуку чи Гуглу не лише отримують прибутки від подібних ситуацій — вони запрограмовані, щоб використовувати їх сповна і поширювати далі. Сором, як і секс, — потужний мотиватор залученості користувачів соцмереж, їхні автоматичні алгоритми швидко підхоплюють подібні відео, збільшуючи трафік, а разом із ним — прибутки.
В добу до появи інтернету падіння у супермаркеті могло б викликати трохи жартів, та й усе. Зараз воно може перетворитись у глобальну подію. Реальність, яку створюють техногіганти, непропорційно сильно визначає наше життя і суспільство, яке ми творимо.
Як у нашому світі, де домінують соцмережі, працюють алгоритми поширення сорому, читайте повністю мовою оригіналу у тексті Кейсі О’Ніл для щомісячного американського журналу WIRED.
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.
Репортажі799
Більше![Дивись, як я можу Дивись, як я можу](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/07/DSC06109.jpg)
![Вальс для життя Вальс для життя](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/06/DSC01831.jpg)
![Біжімо, мамо Біжімо, мамо](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/06/DSC_6060.jpg)
![Стихає бій — і чуєш, як співають пташки Стихає бій — і чуєш, як співають пташки](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/05/DSC_2772.jpg)