![«Життя теплиться ледь-ледь» «Життя теплиться ледь-ледь»](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/06_UAPP_Korovayny_DSC06216.jpg)
«Життя теплиться ледь-ледь»
Від звільнення більшої частини Харківщини, коли світ сколихнули фото масових захоронень в ізюмському лісі, минув понад рік. Свою другу вільну зиму Ізюмщина зустрічає усе ще з важким серцем: багато сіл досі мають перебої з електрикою або не мають її зовсім, там не працюють школи й дитсадки, а поля і сільські дороги дотепер заміновані. Геть поруч усе ще тривають запеклі бої.
Документальний фотограф Сергій Коровайний фіксував деокуповану Харківщину одразу після звільнення — і повернувся з першими снігами цієї зими, аби показати, як люди там живуть сьогодні.
«В Ізюмі, — розповідає він, — було відчуття, ніби ця частина планети входить у зиму і нічого хорошого там не бачить: по всій лінії фронту йдуть важкі бої, не видно кінця війни, і ясно, що довго не буде ресурсів відновлювати місто. Є враження, ніби розбили хребет міста — усі місця, де збиралися люди. Ніби є де жити, та майже нема де соціалізуватися.
Водночас, тут уже відкрили кавʼярню і суші-ресторан, в одному з уцілілих садочків працює якась організація — там проводять активності для дітей. Місто має яке-не-яке сполучення з Харковом.
Найважче тут у селах, де проходила лінія фронту, — як-от Вірнопілля. Там усе ще дуже багато руйнувань, немає жодної інфраструктури і подекуди зовсім немає світла. Навколо поля, ліси, лісосмуги — всі заміновані. Всюди купа боєприпасів і нерозірваних “пелюсток” — протипіхотних мін натискної дії. Життя теплиться, але ледь-ледь.
Місцеві розповідають: “Нам привезли гуманітарочкою три ліхтарі, працює лише один, але ніштяк. От, подивіться, буржуйку зробили гарну, а ще собаки наші відʼїлись. Вікна ще поставимо, і все буде класно”.
Видно, що людям не вистачає спілкування — вони дуже відкриті до журналістів, усі кличуть до себе, хочуть говорити. Вони навчились виживати і закривати свої базові потреби в окупацію, але їм дуже хочеться уваги.
Один чоловік пропонував повезти нас своїми “жигулями” подивитись на “пелюстки”, та ми відмовились.
Ми зустріли в тих селах дуже крутих людей. Як-от фермер Рамзан, чеченець, якому син Воррена Баффета подарував трактор John Deere. Тепер він каже, що відбудовує своє господарство, бо в нього повірили, тож він не має права здаватись — намагається щось сіяти».
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC07748.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06710.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06701.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC08626.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC08182.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC08199.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06661.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC07022.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/08_UAPP_Korovayny_DSC07090.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/17_UAPP_Korovayny_DSC05973.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06174.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06166.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06080.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/13_UAPP_Korovayny_DSC06123.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06005.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05748.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05297.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05689.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05505.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05579.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05456.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05591.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/02_UAPP_Korovayny_DSC05851.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06203-1619x1080.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC05254.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/15_UAPP_Korovayny_DSC07802.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/11_UAPP_Korovayny_DSC06773.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/16_UAPP_Korovayny_DSC06622.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/14_UAPP_Korovayny_DSC08159.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/20_UAPP_Korovayny_DSC06755.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/DSC06375.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/05_UAPP_Korovayny_DSC06514.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/12/04_UAPP_Korovayny_DSC08763.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/07/10.png)
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.