Життя і смерть Джона Айерса, атлета й антивакцинатора
  3 Грудня 2021

  Життя і смерть Джона Айерса, атлета й антивакцинатора

  Сірін Кейл

  42-річний британець Джон Айерс займався триатлоном, бодібілдингом і альпінізмом. Мав сильне тіло й сильний скептицизм щодо коронавірусу. «Якщо ти молодий, дужий і здоровий — з тобою все буде гаразд», — казав він родичам. У червні 2021 року в нього виявили ковід. Менш ніж за місяць він помер в реанімації.

  Джонові міркування не були геть помилковими. Для здорової людини його віку без додаткових факторів ризику вкрай малоймовірно померти від коронавірусу — таких один на півтори тисячі. Але він помилявся у розрахунках співвідношення ризику та користі від вакцинації — невакциновані помирають у 32 рази частіше. Втім, можливо, його тіло було готове отримати від вірусу максимальну шкоду, але Джон того не знав?

  Чому у власному рішенні — вакцинуватися чи ні — не варто покладатися на соцмережі, та як генетика впливає на вірогідність смерті від ковіду, читайте повністю мовою оригіналу.

  Ілюстрація: Пол Райдінг / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00