Як порятунок потопаючих мігрантів став злочином
  19 Жовтня 2020

  Як порятунок потопаючих мігрантів став злочином

  Даніель Тріллінг

  Велика історія від The Guardian про десятьох волонтерів, що за рік врятували життя 14 тисяч мігрантів. І через це їм загрожує 20 років у в’язниці.

  «Це божевілля, сподіваємось, скоро закінчиться», — таке повідомлення члени неурядової організації «Югенд Ретте» надіслали із захопленого корабля до офісу в Берлін близько десятої вечора 1 серпня 2017-го.

  Корабель «Ювента» прибув у гавань на італійській Лампедузі втретє за кілька місяців. Екіпаж очікував, що поліція, як завжди, швидко їх допитає, а згодом дозволить повернутись до роботи. Проте вони помилялися. За кілька годин судно захоплять. І це стане початком тривалого, нерозкритого досі кримінального провадження.

  Поки натовп журналістів на набережній фотографував «Ювенту» ззовні, детективи, що спеціалізуються на організованій злочинності, обшукували її зсередини. Наступного ранку, ще до того, як команді повідомили подробиці справи про неї ж, італійські ЗМІ випустили матеріали про «німецьку екстремістську НГО». Волонтерів підозрювали у сприянні нелегальній імміграції та співпраці з лівійськими контрабандистами. 

  «Нам нема чого приховувати. І ми з нетерпінням чекаємо того дня, коли ми повернемося в пошуково-рятувальну зону, щоб боротися за права людини», — сказала Катрін, членкиня екіпажу корабля.

  Повний текст репортажу читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Фото: Cesar Dezfuli / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00