«Я не схожий на уявлення про ромів»
  12 Серпня 2019

  «Я не схожий на уявлення про ромів»

  Деміан Ле Бас

  Ромська реальність частково сформована з ярмарків та вуличних вистав, привалів біля мальовничих озер, затишних громадських земель, яскравих вересових пусток. А ще вона складається з замерзлих гаїв та пагорбів. Старих, розбитих, неосвітлених доріг. Звалищ металобрухту. Закинутих муніципальних майданчиків. Стоянок на узбіччі попід смітниками. Териконів та осушених боліт. Трясовин. Крейдяних копалень і кар’єрів. Ці окраїнні, загублені місця позначають зупинки на шляху. Тут не живе ніхто, окрім Мандрівників.

  Тридцятирічний Деміан Ле Бас проїхав тисячі миль на своєму фургоні, аби розповісти історію ромської Британії. Цей шлях був нелегким.

  Про мандри рома у пошуках власного коріння та антидоту від безкінечної романтизації та демонізації його народу — читайте цілком та мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація — Linda Nylind/The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00