Я була дитиною Чорнобиля
  14 Жовтня 2019

  Я була дитиною Чорнобиля

  Софія Москаленко

  Маленька Софійка збирала квіти та камінці з друзями, не знаючи, що за 60 кілометрів від них назовні вирвалося щось таке, що назавжди змінило їхні життя. Воно вже було поруч, проникало під їхню шкіру, входило в їхні легені з теплим квітневим повітрям.

  Щоранку і щовечора вона спостерігала, як із-під синіх машин вилітали фонтани пінистої води та мили асфальт. У розмовах дорослих все частіше чулося слово «Чорнобиль». Вона не розуміла, чому вони такі стривожені. Дві жінки, що сиділи поруч у тролейбусі, говорили про рак, радіацію та смерть, і Софійка витирала спітнілі долоні об плаття.

  «Якби сталося щось справді страшне, — думала Софійка — вони б нам точно сказали. Дорослі знають краще». Надворі був 1986 рік.

  Історію Чорнобильської катастрофи очима 10-річної сучасниці подій читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Фото — Софія Москаленко

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00