Визволення з висоти 27 000 футів
  3 Червня 2019

  Визволення з висоти 27 000 футів

  Джон Бранч

  З 1953 року, коли Тенцинг Норгей та Едмунд Хілларі вперше зійшли на Еверест, вершини дісталися понад п’ять тисяч людей. Триста загинули під час сходження. За даними непальської влади, тіла двохсот і досі лежать на схилах ― зокрема тіло Джорджа Меллорі, який загинув там майже століття тому, ставши першою людиною, яка спробувала підкорити найвищу гору світу.

  Деякі тіла роками залишаються на місці смерті моторошними пам’ятками для альпіністів. Інших скидають в ущелини волею рідних чи влади, аби не відлякували туристів. Втім, після кожної трагедії рідні прагнуть повернути загиблих додому.

  У репортажі Джона Бранча для New York Times йдеться про чотирьох альпіністів, які майже дісталися вершини, але не розрахували часу і кількості кисню у балонах. Зрештою гіди змушені були залишити їх на вірну смерть. Із чотирьох врятувалася лише одна альпіністка. А тіло іншого учасника сходження, Гоутама Гоша, залишилося майже на вершині. Його родина почала відчайдушну боротьбу за повернення Гоутама додому.

  Повну історію мовою оригіналу читайте за посиланням.

  Фото ― Josh Haner / The New York Times

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00