«Ви ж нікуди не йдіть» vs «Cкільки можна стріляти»
    28 Жовтня 2019

    «Ви ж нікуди не йдіть» vs «Cкільки можна стріляти»

    Ветерани-добровольці Національного корпусу, які виступають проти розведення військ на Донбасі, залишаються у селищі Золоте-4. 

    Напередодні населений пункт відвідав Президент України Володимир Зеленський. Від місцевих мешканців він дізнався, що в одному з будинків оселилися озброєні люди — представники Національного корпусу. Тон спілкування голови держави із добровольцями викликав хвилю обурення у соцмережах. 

    У відповідь на запитання одного з військових про те, чи зустрінеться Президент із ветеранами, аби обговорити акції «Ні капітуляції», що відбувалися у багатьох українських містах опісля рішення вивести війська, Зеленський відповів: «Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь. Я тобі прийшов і сказав — зброю прибери. А ти мене не переводь на акції». Ця його репліка спричинила скандал.

    Зрештою, військові здали зброю, але залишаються у селищі і заявляють про готовність не покидати його, допоки не мине ризик втрати Україною цієї території. Фотокореспондент видання Lb.ua, керівник проекту AfterIlovaisk Макс Левін стежить за подіями на місці:

    «Зброю хлопці здали добровільно — віддали її на зберігання у сейф. Настрої, щоправда, після того були неоднозначні: мовляв, якщо зайде ворожа диверсійна група, що ж ми зможемо без зброї зробити? Сьогодні вони чекали, що їх примусово виселятимуть. Приїхав заступник голови Національної поліції Вадим Троян — він сам колишній військовий, тож вони спокійно розмовляли. Він заперечив, що Нацкорпус виганятимуть із Золотого.   

    Щодо настроїв місцевих, то вони різні. Говорив із подружжям, які чекають на розведення військ — кажуть, мовляв, скільки можна стріляти. А інший чоловік, через хату живе, через свою проукраїнську позицію боїться, що буде, коли військові вийдуть із Золотого. Просить їх: “Ви ж нікуди не йдіть”». 

    Сьогодні ж у медіа з’явилося роз’яснення командування Операції об’єднаних сил докладної процедури розведення сил, про яку домовилися на переговорах у Мінську 1 жовтня.

    Розведення сил має розпочатися в районі населених пунктів Золоте і Петровське, потім — ще на чотирьох ділянках, а згодом уздовж всієї лінії зіткнення. У так званій «сірій зоні» в результаті розведення можуть опинитися близько 30 населених пунктів. Але там залишаться представники поліції, Нацгвардії і Держприкордонслужби, працюватимуть соціальні служби, місцеві органи влади і військово-цивільні адміністрації, йдеться в матеріалі «Донбас.Реалій».

    Процес відведення на кожній ділянці триватиме 30 днів, з яких безпосередньо відведення сил займе три доби. Він може початися тільки після того, як мине сім днів повного припинення вогню на ділянці розведення, підтвердженого місією ОБСЄ.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00