«Тільки перемога!»
  14 Жовтня 2019

  «Тільки перемога!»

  У понеділок, 14 жовтня, в День захисника України у Києві відбувся марш «Ні капітуляції!». У ньому взяли участь понад 10 тисяч людей. Серед учасників акції —  ветерани, військові, волонтери, громадські активісти та просто небайдужі. 

  Їх вимоги, традиційно, незмінні: відмова від впровадження особливого статусу для тимчасово окупованих територій Донбасу, заборона амністії для бойовиків, відмова від розведення військ на лінії фронту, заборона виборів на тимчасово окупованих територіях до відновлення повного контролю над українським кордоном. Окрім того, протестувальники вимагали відмовитися від Мінського формату переговорів (саме в Мінську останні кілька років відбуваються перемовини між РФ та Україною щодо війни на Донбасі) як безперспективного й почати пошук нових переговорних майданчиків.

  Марш стартував від парку Тараса Шевченка. Звідти мітингарі рушили на Бесарабську площу й далі Хрещатиком до Майдану Незалежності, де відбулося Віче. Першими йшли учасники бойових дій на Донбасі, слідом — представники націоналістичних організацій. Дорогою протестувальники скандували «Ні капітуляції!», «Слава Україні!», «Героям війни слава!» тощо. У руках мітингарі тримали національні та партійні прапори. На Хрещатику частина учасників маршу запалила фаєри та димові шашки. 

  Також під час руху Маршу вздовж Хрещатика вишукувалися люди з українськими прапорами та саморобними плакатами, які скандували «Дякуємо!» та аплодували ветеранам.

  Фото: Павло Єгоров, Ганна Чабарай

  [Репортаж створений за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00