![Увійти до мороку і намацати в ньому людей. Чому росіяни підтримують війну? Увійти до мороку і намацати в ньому людей. Чому росіяни підтримують війну?](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/svit.jpg)
Увійти до мороку і намацати в ньому людей. Чому росіяни підтримують війну?
Журналіст Шура Буртін кілька тижнів розпитував громадян РФ, що вони відчувають, коли думають про війну.
«— Ну зрозумійте, — казав я, — там гинуть звичайні люди. Важко за допомогою бомб змусити їх нас полюбити…
— Ну зрозумію я, і що?! — раптом вигукнула жінка.
Люди в Росії звикли вважати війну сакральним досвідом, який може змити все і повернути їх до якогось справжнього смислу, до себе. Їм здається, що війна звільнить їх від того, у чому вони опинилися. Вся країна повторює слова про “денацифікацію”, “демілітаризацію” та “визволення”. Напрошується думка, що ці слова виникли невипадково. Люди справді підсвідомо хочуть цього, але не можуть отримати. І виражають у вигляді агресії до тих, кого вважають максимально схожими на себе. Росія робить з Україною те, що хотіла би зробити із собою».
Усі два місяці війни багато росіян відкрито підтримують «спецоперацію» — заплющуючи очі на вбивства та зґвалтування, обстріл мирних міст, немислимі руйнування та мільйони людей, які втратили дім. Репортаж-дослідження про те, як страх і почуття приниженості перемогли в них людяність, читайте мовою оригіналу за посиланням.
Ілюстрація: Meduza
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.
Репортажі799
Більше![Дивись, як я можу Дивись, як я можу](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/07/DSC06109.jpg)
![Вальс для життя Вальс для життя](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/06/DSC01831.jpg)
![Біжімо, мамо Біжімо, мамо](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/06/DSC_6060.jpg)
![Стихає бій — і чуєш, як співають пташки Стихає бій — і чуєш, як співають пташки](https://reporters.media/wp-content/uploads/2024/05/DSC_2772.jpg)
Світ96
Більше![Сором і цифрове життя Сором і цифрове життя](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/06/6305CCFF-2A71-4BC0-8E2E-3DBBED06E070.jpeg)
![Хочеш вижити — копай Хочеш вижити — копай](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/06/IMG_0350.jpg)
![«Війна насправді сунеться на нас» «Війна насправді сунеться на нас»](https://reporters.media/wp-content/uploads/2023/02/The-Times.jpg)