Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Увійти до мороку і намацати в ньому людей. Чому росіяни підтримують війну?
    25 Квітня 2022

    Увійти до мороку і намацати в ньому людей. Чому росіяни підтримують війну?

    Шура Буртін

    Журналіст Шура Буртін кілька тижнів розпитував громадян РФ, що вони відчувають, коли думають про війну.

    «— Ну зрозумійте, — казав я, — там гинуть звичайні люди. Важко за допомогою бомб змусити їх нас полюбити…

    — Ну зрозумію я, і що?! — раптом вигукнула жінка.

    Люди в Росії звикли вважати війну сакральним досвідом, який може змити все і повернути їх до якогось справжнього смислу, до себе. Їм здається, що війна звільнить їх від того, у чому вони опинилися. Вся країна повторює слова про “денацифікацію”, “демілітаризацію” та “визволення”. Напрошується думка, що ці слова виникли невипадково. Люди справді підсвідомо хочуть цього, але не можуть отримати. І виражають у вигляді агресії до тих, кого вважають максимально схожими на себе. Росія робить з Україною те, що хотіла би зробити із собою».

    Усі два місяці війни багато росіян відкрито підтримують «спецоперацію» — заплющуючи очі на вбивства та зґвалтування, обстріл мирних міст, немислимі руйнування та мільйони людей, які втратили дім. Репортаж-дослідження про те, як страх і почуття приниженості перемогли в них людяність, читайте мовою оригіналу за посиланням.

    Ілюстрація: Meduza

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00