Усі герої ― мертві
  6 Жовтня 2020

  Усі герої ― мертві

  Джеймс Б. Стюарт

  Велика історія від New Yorker про людину, що врятувала інших, загинувши під час теракту 9/11, ― про його життя, любов і відданість.

  У вересні Александра, донька Сьюзен від першого шлюбу, виходила заміж у Тоскані. Разом із новим чоловіком, Ріком, Сьюзен планувала вилетіти до Італії 12 вересня. Вона просила його взяти вільний тиждень перед вильотом, але Рік не міг ― він мусив бути на роботі, адже його керівник уже відлетів у Ліван у родинних справах. 

  Тож зранку у переддень вильоту вона чула, як Рік збирається. Він завжди прокидав о 4:30 і йшов до душу. Сонна, Сьюзен дослухалася до його наспівувань ― це були англійські мелодії, як завше. Поки Рік збирався, дружина підготувала його синій костюм і сорочку ― чоловік не любив новий манір одягатися «розслаблено» на роботу. Такого ж дрес-коду вимагав від підопічних ― іноді він сам купував для них цей одяг, адже знав, що зарплата у декого невелика.

  Вийшовши з душу, Рік продовжував наспівувати і навіть пританцьовував. Йому було 62, він збирався на пенсію, Сьюзен з’явилася в його житті несподівано і зробила його прекрасним. Він пережив В’єтнамську війну, подолав рак і про нього зняли фільм з Мелом Гібсоном у головній ролі. 

  «Я ніколи в житті не почувався краще, ― сказав Рік Сьюзен, цілуючи перед виходом з дому. ― Я так тебе кохаю». 

  Він більше не повернувся. Рік працював керівником охорони в одній з фірм у Всесвітньому торговому центрі. То було 11 вересня 2001 року. 

  Ця історія від New Yorker стала однією з найпопулярніших в історії видання. Вона розповідає про людину, яка вивела всю свою компанію з падаючої вежі, але загинула. Рік був військовим з вражаючою біографією, і на його руках помирали десятки солдатів ― і з кожним з них він і сам трохи відходив. Коли йому було за 50, він зустрів Сьюзен ― однолітку з трьома дітьми і двома невдалими шлюбами. Вони обоє не вірили, що так трапляється, але ― були створені одне для одного. І ця історія не про смерть ― а про способи її побороти, навіть коли вона поруч. Навіть коли вона вже тут. 

  Радимо читати мовою оригіналу за посиланням.


  Наша команда запустила щотижневу розсилку цікавих текстів топових світових медіа The Story. Розсилаємо її щовихідних більш як 1500 читач(к)ам. Приєднуйтеся! Тут можна подивитися, який вигляд мають ці листи, а за цим посиланням підписатися.


   Фото: The New Yorker

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00