Український собор на площі Дуомо

    Український собор на площі Дуомо

    Із першого дня російського вторгнення на П’яцца-дель-Дуомо — головну площу Мілану — виходить невелика група представників української громади в Італії. Щовечора, з 19:30 до 21:00, у спеку і холод, на переповненій або порожній площі, під українським прапором вони співають, оплакують загиблих, розповідають свої історії тим, хто готовий слухати, просять про допомогу і підтримку для України. Час від часу хтось зупиняється: постоїть, подивиться, аж раптом вирішить наблизитися і символічно «перейти на наш бік» — стати за прапором і підтримати його разом з українцями Італії. 

    Відважний щоденний мітинг української громади (Ua.Mi) у Мілані триває безперервно із 24 лютого 2022 року і не має собі рівних у Європі. До нього часто доєднуються італійці, зокрема — фотограф і кінорежисер Лоренцо Чева Валла. Довгий час він був активістом однієї з італійських радикальних партій, яка зробила визнання індивідуальних свобод і повагу до них стрижнем політичної боротьби. За словами Лоренцо, любов до свободи пронизує і його родину, яка заплатила високу ціну у часи фашизму, і саме вона мотивує італійця майже щовечора доєднуватися до української акції на площі Дуомо.

    «Свобода і демократія сильніші за холод і страх. Для тих італійців, які вірять в основоположні цінності нашої країни, такі як опір і антифашизм, бути тут, на цій площі, разом із українцями є не просто питанням солідарності та співпереживання, а й моральним обов’язком, — пояснює фотограф. — Світлинами, які ви бачите, я хочу засвідчити зусилля української громади в Італії, яка навіть далеко від дому з першого дня вторгнення щовечора підтримує опір вашої країни проти фашистського і терористичного російського режиму».

    У світлинах Лоренцо прагне передати близькість до людей, яких знімає, тому використовує об’єктиви, що вимагають бути безпосередньо поруч з учасниками мітингу. Тому українці завжди усвідомлюють, що їх фотографують, але за майже три місяці участі італійського фотографа у їхній акції вони звикли до його присутності, навчилися довіряти. «У певні особливо інтимні або болючі моменти я серйозно сумнівався, чи варто їх знімати, — зізнається Лоренцо. — Але я переконаний, що цей унікальний щоденний мітинг має велику історичну і моральну цінність, тому документую навіть найсильніші і найспонтанніші емоції».

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00