Смерть на самоті. Репортаж із Ломбардії
  21 Березня 2020

  Смерть на самоті. Репортаж із Ломбардії

  Ольга Пригорова

  Доктор Франческа Кортелларо, завідуюча відділенням швидкої допомоги лікарні Сан-Карло Борромео, не боїться говорити про найстрашніше — як саме почуваються хворі в інтенсивній терапії. Її слова шокують: «Знаєте, яке найдраматичніше почуття? Бачити, як пацієнти помирають наодинці, чути, як вони благають вас попрощатися з дітьми та онуками». 

  «Пацієнти Covid-19 входять наодинці, жодні родичі не можуть їх супроводжувати або відвідувати, і коли вони на межі життя і смерті, вони відчувають це. Вони залишаються притомними, вони не переходять у нарколепсію. Вони ніби тонуть, але разом з тим це розуміють. Останній випадок в мене був сьогодні ввечері. Це була бабуся, вона хотіла побачити онучку. Я витягнула телефон і подзвонила з відео. Вони попрощалися. Незабаром після того старенька відійшла. На даний момент у мене довгий список відеодзвінків. Я називаю це списком прощань. Я сподіваюся, що керівництво нам зможе надати iPad mini, трьох-чотирьох було б достатньо, аби вони не помирали на самоті». 

  Українське видання Lb.ua опублікувало репортаж журналістки Ольги Пирогової, яка вже 10 днів перебуває на суворому карантині в місті Крема (40 км від Мілана) — в епіцентрі епідемії коронавірусу в Італії. Читайте матеріал за лінком.

  Фото: facebook/Francesca Mangiatordi

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00