Пулітцер-2020: Штат поза законом

  Пулітцер-2020: Штат поза законом

  Кайл Гопкінс

  «Тут нема куди звернутися або зателефонувати», — розповідає Крістен Джордж, адміністратор племені містечка Кларкс Пойнт у Бристольській затоці, населення якого коливається від 55 людей до кількасот під час сезону комерційної риболовлі. Якщо хтось почне стріляти, «вони, напевне, змогли би нас усіх зачистити, перш ніж тут з’явиться поліція».

  Як виявило велике журналістське розслідування Anchorage Daily News і ProPublica, що третя тубільська громада Аляски не має жодних правоохоронних органів — ані поліції штату, щоб зупинити озброєного нападника, ані сільського поліціянта, щоб роздійняти сімейну бійку, ані бодай нетренованих місцевих патрульних. Утім, десятки цих громад — достатньо великі, аби мати власну школу й поштове відділення. Більшості можна дістатися лише літаком, човном, всюдиходом або снігоходом — тобто, на відміну від решти США, на невідкладну допомогу тут треба чекати годинами чи навіть днями. Натомість ті села, які мають своїх правоохоронців, часто беруть на цю низькооплачувану роботу людей із кримінальним минулим. Кажуть, краще хоч якась поліція — адже у місцевих громадах без копів і дорожнього сполучення, до прикладу, чи не вчетверо більше сексуального насильства, аніж у середньому по країні.

  Ця вражаюча серія матеріалів Anchorage Daily News — найбільшої газети штату Аляска — спільно з незалежним нью-йоркським медіа розслідувальної журналістики ProPublica отримала Пулітцерівську премію-2020 з журналістики у номінації «За служіння суспільству». Усі матеріали можна прочитати мовою оригіналу за посиланнями на сторінці премії.

  Фото: Loren Holmes / Anchorage Daily News

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00