Пулітцер-2020: Двобій із кораблем
  17 Червня 2020

  Пулітцер-2020: Двобій із кораблем

  Т. Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі

  По груди у воді, тремтячи у вирі уламків і сміття, моряки навпомацки пробивалися до трапа на верхню палубу. Старшина першої статті Александр Воен розумів — його хлопці просто зараз можуть потонути. Ухопивши найближчого за футболку, він шпурнув його до трапа на верхню палубу. Попри зламану у трьох місцях ногу, він і далі висмикував їх із темряви одного за одним.

  Глухої ночі 17 червня 2017 року есмінець США USS Fitzgerald борознив Південнокитайське море, коли його протаранило втричі більше вантажне судно. 30-тонний контейнеровоз ACX Crystal зробив у його боці пробоїну розміром із фуру. Семеро моряків загинули. Зіткнення стало найгіршою за чотири десятиліття аварією на американському флоті. А вже за два місяці есмінець USS John S. McCain втратив десятьох членів екіпажу після зіткнення з іншим торговим судном. Обидва міноносці вартістю майже два мільярди доларів кожен, захищені однією з найдосконаліших систем оборони, належали до найсильнішої морської армади у світі. Як могли вони не помітити наближення вантажних суден, які постійно передавали власні координати у глобальній навігаційній мережі? 

  За розслідування смертельних морських аварій на славнозвісному 7-му флоті США у Тихому океані журналісти ProPublica Т. Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі отримали Пулітцерівську премію-2020 з журналістики у номінації «Національний репортаж». Матеріали у вільному доступі можна прочитати мовою оригіналу за посиланнями на сторінці премії.

  Ілюстрація:Denís Galocha / ProPublica

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00