Підняти хрести
  22 Червня 2022

  Підняти хрести

  Могили, що лишила по собі непроста українсько-польська історія Волині, тривалий час були ґрунтом для дискусій і взаємних обвинувачень. Обидві країни давно дорікають одна одній у недбалому ставленні до поховань: українських — на території нинішньої Польщі та польських — на теренах України. 

  Волинь — один із тих регіонів, де католицьких, або в народі — «польських», цвинтарів досить багато. Історично склалося так, що ці місця не раз були під польською владою, тому від Люблінської унії 1569 року, коли Польща захопила Волинь і відтоді провадила політику полонізації цих територій, і аж до середини XX століття тут  «виросло» чимало католицьких поховань. Наразі збереглося кількадесят таких некрополів, які заростають нетрями. Ці кладовища розташовані поруч із православними цвинтарями сіл і селищ, іноді вони лишились на місці польських колоній, від яких уже й сліду нема.

  Цієї весни у волинських селах люди стали і розчистили старі й зарослі польські цвинтарі — так вони дякують полякам за їхню людяність і допомогу українцям у війні. 

  Наші постійні автори — репортерка Олена Лівіцька й фотограф Олександр Рупета — поїхали у невеличку Золочівку на межі Волині й Рівненщини, аби «підняти її хрести» і показати, як на одному маленькому цвинтарі серед забутої історичної правди проростає нині звичайна людяність. Читайте їхній репортаж у третьому номері друкованого журналу Reporters, який вийде незабаром. Отримати свій примірник можна, долучившись до нашої Спільноти.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00