Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Первісток — для бабусі
    3 Лютого 2020

    Первісток — для бабусі

    Аліна Жетігенова

    У Киргизстані та Казахстані існує традиція, коли літні батьки забирають у старшого сина первістка. Стать дитини не має значення. Її можуть просто викрасти, а біологічній матері заборонити будь-який контакт із нею. Це може статися як у перший день життя дитини, так і кілька років потому. Історично ця традиція виникла, коли казахи та киргизи жили великими родинами та вели спільне господарство з батьками чоловіка. Старше покоління зазвичай мало більше часу та досвіду, до того ж могло розважитися доглядом за малою дитиною.

    Втім, укорінена у племінній історії, для сучасних казахів і киргизів ця культурна традиція стає усе більш травматичною. Авторка репортажу — журналістка «Настоящего времени» Аліна Жетігенова — пережила це на власному досвіді.  До 5 років вона називала мамою бабусю, а на випадкові прояви ніжності з боку «аке» (брата) і «жене» (жінки брата), ким вона вважала рідних батьків, відповідала агресивно, вважаючи таку поведінку чимось забороненим. Аліна досі пам’ятає, як «жінка брата» плакала, коли вона тікала від неї. Зараз Аліна близька з рідними батьками, втім відновлення стосунків потребувало багато часу.

    Читайте репортаж Аліни Жетігенової про культурні травми та драматичні історії розлук і повернень до рідних батьків цілком та мовою оригіналу за посиланням.

    Фото — Любов Мойсеєнко / Настоящее время

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00