Не буде золота ― почнуться вбивства
  23 Травня 2019

  Не буде золота ― почнуться вбивства

  Данило Туровський

  У репортажі для видання Meduza журналіст Данило Туровський розповідає про жителів Забайкалля, де вже півтора століття добувають золото. Нині люди незаконно промишляють цим у закинутих шахтах.

  Підлітки в селищі Вершино-Дарасунський майже весь вільний час копирсаються під землею ― попри ризики потрапити до в’язниці, травмуватись або навіть загинути. До роботи беруться після школи, а вилізають перед заняттями наступного дня. Потім дехто засинає просто за партою. Вчителька не свариться ― лише просить дітей бути обережними, одягати каски. Вона й сама копала золото.

  Щодня до шахт спускаються сотні місцевих мешканців. Об’єднуються у бригади, проводять під землею тижні. Тягнуть важкі рюкзаки, аби облаштувати собі там якесь житло ― збити дерев’яне ліжко, розмістити телевізор, чайник, електроплиту. Іноді комусь щастить відшукати золото й розбагатіти. Замість утікати звідси, вони роз’їжджають серед розрухи джипами.

  Про життя таємних копачів золота в закритих шахтах Забайкалля читайте за посиланням.

  Фото ― Антон Клімов / Meduza.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00