Медіалабораторія пам’яті
  3 Серпня 2022

  Медіалабораторія пам’яті

  Reporters спільно з українсько-німецьким журналом Gel[b]lau оголошує конкурс на участь у репортажній медіалабораторії

  12 учасників — по шість людей з України та Німеччини — досліджуватимуть минуле і сьогодення. У них буде можливість подивитися на культуру пам’яті через призму російсько-української війни. Усе для того, щоби показати, як спекуляції на темі Другої світової, переписування історії, підміна понять та інструменталізація минулого призводить до непоправного.

  Нам цікаві точки дотику «колись» і «зараз». Історії тих, хто пережив Голокост і фашистські бомби, але загинув від російських. Ми хочемо розповісти про Бабин Яр і пам’ять, яку не можна розбомбити жодними снарядами. 

  Медіалабораторія триватиме три дні і передбачає подальші відрядження і роботу над репортажами за підтримки менторів. Заплановані також зустрічі команд: української — у Львові, німецької — у Берліні. 

  Організатори повністю покривають проживання, харчування і поїздку. 

  Результатом спільної роботи стануть проілюстровані літературні репортажі, які до кінця року опублікують українською та німецькою в журналах Reporters та Gel[b]lau.

  Якщо ви:

  • журналіст/ка чи ілюстратор/ка
  • цікавитеся історією, культурою та німецько-українськими відносинами
  • знаєте, хто такий Шабловський, Капусцінський чи Кралль 
  • вмієте працювати в команді
  • любите літературні репортажі
  • живете в Україні чи Німеччині
  • маєте від 16 до 35 років

  Заповнюйте заявку для участі ось тут. Дедлайн подачі до 25 серпня.

  Початок медіалабораторії — 10 вересня. Проєкт реалізується програмою MEET UP! Youth for Partnership за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ) і Міністерства закордонних справ Німеччини.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00