Мама «Боко Харам»
  22 Липня 2020

  Мама «Боко Харам»

  Чіка Одуа

  Майже два десятиліття терористи «Боко Харам» прагнуть перетворити Нігерію на ісламську державу за законами шаріату, зокрема виступаючи проти світської освіти для дітей. Навіть назва угруповання означає «західна освіта гріховна». Бойовики «Боко Харам» відомі масовими викраденнями жінок і дівчат, яких вони змушують ставати смертницями. Найгучніший випадок стався у 2014 році, коли бійці захопили 276 школярок у середній школі віддаленого села Чібок. Загалом «Боко Харам» використали понад 460 жінок-смертниць — більше за будь-яку іншу терористичну організацію в історії. Водночас кількість загиблих внаслідок їхньої діяльності в Нігерії та сусідніх країнах сягає 30 тисяч.

  51-річна Аїша Вакіль знала багатьох бойовиків «Боко Харам» ще дітьми, зокрема, займаючись їхнім вихованням. Відтоді вона вважає їх своїми «синами». Аїша — єдина жінка, яка офіційно визнає, що регулярно й відкрито спілкується з терористами «Боко Харам». Вона виступає головною посередницею у проведенні мирних переговорів із бойовиками та звільненні заручників. Незважаючи на перешкоди з боку нігерійського уряду, звинувачення у шахрайстві та підозри у діяльності на користь терористів, Вакіль продовжує свою роботу заради припинення насилля й кровопролиття.

  Читайте надзвичайну історію «матері терористів» мовою оригіналу в репортажі The Guardian за посиланням.   

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00