Лише пісок
  28 Жовтня 2019

  Лише пісок

  Олена Рачова

  Шойна — заполярне селище на березі Білого моря у Росії та найпівнічніша у світі пустеля. Колись поселення процвітало, але риболовні судна тралами поздирали придонний мул, і на селище пішов морський пісок. Наразі у селі не більше як 300 мешканців, найважливіше завдання яких — не опинитися заживо похованими у власних будинках. Піщані дюни вже повністю засипали понад два десятки осель.

  «Ми якось прокинулися — а дах ходором ходить. Виявилося, снігохід проїхав, не помітив, що тут будинок», — розповідає одна з героїнь. Через своє розташування селище й раніше було ізольованим від решти світу. А тепер, здається, коли у Шойні замете останній будинок, цього ніхто і не помітить. Навіть місцеві мешканці.

  Про життя у заручниках піщаних дюн читайте репортаж спеціальної кореспондентки «Новой газеты» Олени Рачової цілком та мовою оригіналу.

  Фото — Сергій Максимішин

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00