Ідентифікувати тіло. Моє життя як судово-медичного експерта
  13 Травня 2019

  Ідентифікувати тіло. Моє життя як судово-медичного експерта

  Річард Шепард

  Працюючи в царині судово-медичної експертизи, Річард Шепард досліджував жахливі катастрофи Великої Британії. Одним із найскладніших випадків стала трагедія на річці Темзі у 1989 році, коли від зіткнення з драгою Bowbelle затонув прогулянковий катер Marchioness. Тоді загинула 51 людина. Рятуватися пасажирам заважали стрімке обертання судна, незакріплені меблі, темінь, холодна каламутна вода, а також брак легкодосяжних аварійних виходів.

  Команда Шепарда займалася ідентифікацією тіл та з’ясовуванням обставин смерті. Родичі загиблих часто вважають, що достатньо впустити їх до моргу ― і вони самі знайдуть рідних. Але насправді все не так просто. Понівечені, неживі й нерухомі тіла можуть мати геть незвичний вигляд. У 80-х ідентифікації особи за ДНК ще не існувало, тож найточнішим способом стали відбитки пальців. Дослідження ускладнювало те, що шкіра потопельників у воді спочатку морщиться, а згодом відпадає від тіла.

  Як працює судмедекспертиза та чому методи, якими Річард Шепард повертає загиблих родинам, можуть гнівати людей ― читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація ― Lee Martin/Guardian Design.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00