Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Харон
    28 Грудня 2021

    Харон

    Шура Буртін

    «Просто ліс, звичайний карельський ліс, корабельні сосни. А на кожній — портрет убитої тут людини. Пахне соснами, сніг рипить під ногами, синіють тіні, дятел видає дріб. І з усіх дерев на мене дивляться люди, чорно-білі фотографії. Я йду лісом, серед дерев — і вони всюди — тисячі людей. Починаю їх розглядати й відчуваю, що кожна світлина — повідомлення. За одну мить людина намагається розповісти про себе, про те, яка вона істота, і як це — бути такою істотою. Люди фотографуються живими, але наче під прицілом вічності. У цьому житті всі ці люди стали деревами. І кожне дерево розповідає мені, якою людиною воно було».

    65-річний російський краєзнавець Юрій Дмитрієв протягом тридцяти років шукав поховання жертв масових розстрілів органами НКВС у 1930-х. Зокрема, в урочищі Сандармох було розстріляно майже 10 тисяч осіб, і це єдиний у Росії розстрільний полігон, де зусиллями Дмитрієва достеменно ідентифікували більшість убитих. Багатьох — із точністю до ями. 

    «Ніхто в Росії стільки не знайшов. Він викопував розстріляних, давав їм імена, знову ховав і входив у їхнє життя, всі ці люди ставали йому рідними. Їхні кістки ставали його кістками. Він став Хароном, який перевозив якісь частинки їхніх душ у світ живих». 

    У 2016 році російська влада звинуватила Юрія Дмитрієва у виготовленні порнографічних матеріалів. У грудні цього року його засудили до 15 років колонії суворого режиму за «вчинення насильницьких дій сексуального характеру» щодо власної неповнолітньої прийомної доньки. Історію Юрія Дмитрієва у репортажі Шури Буртіна читайте мовою оригіналу за посиланням.

    Ілюстрація: Софія Мироєдова / The Moscow Times

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00