Дитинство за ґратами
  3 Серпня 2020

  Дитинство за ґратами

  Кріс До

  Уперше британця Ґетіна Джонса засудили в 11-ть — за «неврівноважену поведінку». Наступного року хлопцем зайнялася служба опіки, у 13 його вигнали зі школи, а до колонії для неповнолітніх він потрапив вже у 14. Підліткові роки Ґетіна минули за ґратами. А як «доріс» до в’язниці для дорослих, його життя на десять років перетворилося на суміш героїну, злочинності й тюрми. У 20, вкотре стоячи перед черговим суддею, він заявив: «Ви бачите перед собою власне створіння». Натомість той, відкинувши будь-які розмови про реабілітацію та шанс отримати бодай якийсь фах і роботу, проголосив: «Твоя професія — злодій. Ти ніколи не станеш каменярем або сантехніком. Ти завжди будеш ніким».

  Як показує статистика, попри медійно-політичне марнослів’я про підліткову злочинність та необхідність «жорсткого підходу», криміналізація та ув’язнення неповнолітніх у Великобританії призводять лише до збільшення кількості злочинів і жертв. Понад 40% британських підлітків, які пройшли систему кримінального правосуддя, порушують закон знову вже протягом року після звільнення, причому в середньому — по чотири рази на кожного колишнього в’язня. Самі ж британські колонії для неповнолітніх багато хто вважає небезпечнішими за тюрми для дорослих — випадки самогубства тут трапляються щомісяця.

  Новий відвертий репортаж The Guardian про британську систему ювенальної юстиції та її сумні наслідки читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація: Martin Godwin / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00