Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    «Чи є тут хтось?» Життя ув’язненого у власному тілі
    25 Лютого 2021

    «Чи є тут хтось?» Життя ув’язненого у власному тілі

    Джош Вілбур

    Джейк Гендель був кухарем-гулякою з глухої провінції американського штату Массачусетс. У 28 років героїнова залежність спричинила катастрофічне ушкодження його мозку, майже вбивши хлопця. На кілька місяців Джейкове існування звелося до голосу у голові. Він був ув’язнений у власному тілі — німий, нерухомий, але повністю притомний. Більшість ніколи не повертається із «синдрому замкненої людини», але лікарі у випадку Генделя усе вважають неймовірним. 

    Яким чином мозок лагодить себе після травми чи прогресуючої хвороби — досі загадка. Від середини минулого століття точаться дискусії про його роль у процесі одужання. Втім, останніми десятиліттями вчені чимало дізналися про формування нових нейронних мереж і здатність мозку «рекрутувати» інші свої ділянки для відновлення втраченої функції. Джейк Гендель, який пів року почувався привидом усередині поламаної машини, переконаний — він придумав власне одужання. На гіпотетичне питання, що обрав би зараз — здатність рухатися без розуму чи думати без тіла, колишній його в’язень хутко відповідає: «Все одно обрав би розум».

    Як Джейків розум зміг зробити те, що лікарі вважають дивом, читайте мовою оригіналу за посиланням.

    Ілюстрація: Дом Маккензі / The Guardian

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00