Бізнес на заручниках: таємний світ перемовин із викрадачами
  3 Червня 2019

  Бізнес на заручниках: таємний світ перемовин із викрадачами

  Джоел Саймон

  Страхування на випадок викрадення з’явилося ще у 1930-х роках. Втім, поширилося воно лише у 1960-х на хвилі викрадень у Європі, організованих ліворадикальними організаціями на кшталт Фракції Червоної Армії в Німеччині або італійських Червоних бригад. Суть такого страхування проста: викуп платить страхова компанія. Нині вони покривають і витрати на ведення перемовин із викрадачами за допомоги спеціальних консультантів.

  Проте офіційна політика у Великобританії та США ― на відміну від багатьох інших країн ― жодних перемовин з терористами. Після 2001 року уряди США та Великобританії уклали перелік іноземних терористичних організацій, яким за законом заборонені будь-які виплати. Страхові компанії не мають права відшкодовувати родині викуп, сплачений терористам. А чи мають право консультанти з безпеки вести с ними перемовини? Або допомагати рідним збирати гроші? Чи відповідатимуть самі родини за сплату викупу терористам? І як взагалі з’ясувати, чи викрадачі ― терористи, а чи просто злочинці?

  Репортаж про те, як конфлікт національних політик та ринку страхування перешкоджає порятунку викрадених, читайте цілком та мовою оригіналу за посиланням.

  Фото ― Rafael Ben-Ari/Alamy

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00