Четверте число журналу Reporters йде у друк
У середині грудня вийде друком четверте число журналу Reporters. Традиційно першими його отримають амбасадори та амбасадорки The Ukrainians Media.
144 сторінки глибоких текстових і символічних візуальних історій про культуру пам’яті і те, як історичні події впливають на наше сьогодення.
«Нам усім не пощастило бути сусідами країни, яку знову і знову судомить від бажання розширювати свої кордони і знищувати тих, хто пручається. Та, на щастя, наша внутрішня нескореність дає нам сили продовжувати боротьбу. Попри репресії, депортації та масові розстріли української інтелігенції, попри мільйони смертей у роки штучно організованого голоду, попри примусове зросійщення, переписування історії та заборону на власну віру, — ми стоїмо на своєму: ми, українці, існуємо. Як нам це вдається? Можливо, крім іншого, річ у тому, що ми вміємо пам’ятати», — говорить у своєму інтро шеф-редакторка Reporters Марічка Паплаускайте.
Українська незламність — у вмінні передавати пам’ять: через мамині казки надобраніч — у яких герой, що рятує інших, — це власний дідо. Через рецепт хліба — що його саморуч випікав батько, життя якого під час Голодомору врятувало саме лише диво. Через потай розказану родинну історію прапора — за право на існування якого бореться вже не одне покоління.
У номері на вас чекає зустріч з текстами Сергія Жадана, Тараса Прохаська, Наталі Ворожбит, Софії Андрухович, Олени Стяжкіної, Мирослава Лаюка, Олени Лівіцької, Христини Коціри, Віри Курико та інших. А ще, як завше — промовисті світлини від найкращих українських документальних фотографів.
На обкладинці — фотографія Євгена Малолєтки, зроблена у липні. Пшеничне поле за кілька кілометрів від українсько-російського кордону в Харківській області горить після російського обстрілу. Ця світлина багато у чому символічна.
Щоб отримати свій примірник, долучайтеся до Спільноти The Ukrainians Media.
Придбати попередні випуски можна у вільному доступі на сайті Reporters.
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.