Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Столиця коронавірусу
    17 Квітня 2020

    Столиця коронавірусу

    Як маленьке місто стало головним форпостом боротьби з епідемією

    У Монастириському районі на Тернопільщині вже знають, як і що робити в піку захворюваності. Тут максимальна щільність інфікованих і мінімальна смертність.


    Станом на 16 квітня у Монастириському районі виявлено 154 заражених особи. Це приблизно стільки ж, скільки у всій Київській області.

    Монастириська перетворились на найбільшу в Україні лабораторію боротьби з пандемією. Хворіють усі: медики (42 особи), держслужбовці (12), поліціянти (3), вчителі (3).

    Також COVID-19 підтверджено в голови об’єднаної територіальної громади та місцевого священика. Летальних випадків два: 68-річний чоловік (помер у Тернополі) та 83-річна жінка (померла у Монастириській лікарні). Динаміку захворюваності щодня викладає на своїй сторінці у Facebook голова Монастириського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації Павло Дронь.

    Жах? Не зовсім. Перше, що можна помітити: невисока летальність, порівняно з іншими вогнищами епідемії. Наприклад, у Київській області на 10 квітня було підтверджено майже стільки ж хворих (140 випадків), із них — п’ять смертей. Друге й найважливіше: максимально чесна статистика. На 27,6 тис. населення Монастириського району проведено 668 обстежень. Це поки що один із рекордних показників.

    У Монастириськах, як і в інших містах, бракує тестів, пробірок і шпателів. Офіційна статистична картина віддзеркалює реальність настільки, наскільки вистачає експрес-тестів та дозволяють потужності Обласного вірусологічного центру, де проводять аналізи методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тести). Лікарі у Монастириськах визнають, що неможливо обстежити все населення, але в них є стратегія.

    За спостереженнями завідувача хірургічного (нині інфекційного) відділення міської лікарні Василя Ференца, епідеміологічний стан у районі на два тижні випереджає ситуацію по країні в цілому. Отже, те, що зараз коїться в цьому місті, завтра відбуватиметься по всій Україні.

    Про те, як містечко на Тернопільщині стало головним форпостом боротьби з епідемією коронавірусу, читайте у партнерському матеріалі Reporters та Ліга.net.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00