![Звільнення від дружби Звільнення від дружби](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05959.jpg)
Звільнення від дружби
Поки ЗСУ знищують російських військових у боях, українські міста прощаються з будь-якими культурними проявами російщини: прибирають памʼятники Пушкіну та бюсти комуністів, готуються перейменувати сотні вулиць.
У столиці демонтували один із найбільших символів звʼязку українців із СРСР і Росією: памʼятник українському й російському робітникам, що від 1982-го трималися за руки під Аркою дружби народів. Під час демонтажу у російського пролетарія символічно відвалилась голова.
Натомість арку залишать: їй планують дати нову назву — «Арка свободи українського народу» — і підсвітити синьо-жовтим.
«Відчуваю радість. Нарешті! Дружба з Росією закінчена», — прокоментув подію архітектор скульптурної композиції Сергій Миргородський у сюжеті ТСН.
Історичний момент демонтажу памʼятника зняв Данило Павлов.
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05127.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05052.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05232.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05353_1.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05543.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05583.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05688.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05771.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05816.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05649.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05871.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05903.jpg)
![](https://reporters.media/wp-content/uploads/2022/04/DAN05986.jpg)
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.