Звільнення від дружби
  27 Квітня 2022

  Звільнення від дружби

  Поки ЗСУ знищують російських військових у боях, українські міста прощаються з будь-якими культурними проявами російщини: прибирають памʼятники Пушкіну та бюсти комуністів, готуються перейменувати сотні вулиць. 

  У столиці демонтували один із найбільших символів звʼязку українців із СРСР і Росією: памʼятник українському й російському робітникам, що від 1982-го трималися за руки під Аркою дружби народів. Під час демонтажу у російського пролетарія символічно відвалилась голова. 

  Натомість арку залишать: їй планують дати нову назву — «Арка свободи українського народу» — і підсвітити синьо-жовтим.

  «Відчуваю радість. Нарешті! Дружба з Росією закінчена», — прокоментув подію архітектор скульптурної композиції Сергій Миргородський у сюжеті ТСН.

  Історичний момент демонтажу памʼятника зняв Данило Павлов. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00