Звільнені
  1 Квітня 2022

  Звільнені

  Росіяни відступили з півночі Київщини. Сьогодні, 1 квітня, окупанти відійшли з раніше окупованих сіл Вишгородського району. За даними Генерального штабу ЗСУ, тепер під контролем української армії перебувають ще 15 населених пунктів, зокрема, Димер, Ясногородка, Демидів, Литвинівка, Козаровичі, Жовтневе, Толокунь і Сухолуччя — село на березі Київського моря, де розташоване «друге Межигір’я» — колишня садиба експрезидента-втікача Віктора Януковича. 

  У звільнених від росіян містечках і селищах лишилися зруйновані життя й розбиті снарядами домівки. Люди, які майже місяць перебували в окупації, зустрічали ЗСУ зі сльозами й від вдячності навіть ставали навколішки. 

  Тим часом, зачистка сіл відбувається на лише у Вишгородському районі. 

  Українські військові поділилися з Reporters знімками, які зробили на півночі Макарова. 

  З іншого боку Київщини, поблизу багатостраждальних Бучі та Ірпеня, бійці ЗСУ побачили десятки одиниць спаленої російської техніки. 

  Тікаючи, окупанти залишили не тільки зброю та сухпайки, а й власних загиблих. 

  Тіло одного з росіян наші військові знайшли у підбитій «мотолизі», плавучому бронетранспортері, з білою літерою V — маркуванням, що його використовує Росія для позначення своїх військ. 

  Загалом у перший день квітня стало відомо про звільнення в Україні щонайменше 25 міст та сіл: 11 на Херсонщині і ще 15 — у Київській області. 

  Всі фото надані Reporters українськими військовими.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00