Звільнені з піратського полону
  5 Лютого 2021

  Звільнені з піратського полону

  У ці дні лютого 2009 року українські моряки — члени екіпажу сухогрузу  «Фаїна» — нарешті змогли повернутися додому після чотирьох із половиною місяців полону. 

  Це фото було зроблене з американського військового корабля, який прибув для надання медичної допомоги членам команди судна «Фаїна». 

  Судно «Фаїна» пірати захопили 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. На борту «Фаїни» були 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси, які Україна продала Кенії. На момент захоплення на судні перебувало троє росіян, один громадянин Латвії і 17 громадян України. Капітан судна — громадянин РФ Володимир Колобков — помер від серцевого нападу. 

  На початку лютого 2009 року пірати Сомалі одержали $3,2 млн викупу за судно і покинули його. Після цього «Фаїна» почала рух своїм ходом у кенійський порт Момбаса. За тиждень у міжнародний аеропорт «Бориспіль» прибув літак зі звільненими з піратського полону моряками.

  Фото УНІАН

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00