Зумовлено пандемією
  12 Березня 2021

  Зумовлено пандемією

  Час нової реальності. Рівно рік тому, 12 березня 2020-го, в Україні оголосили перший карантин, аби стримати пандемію COVID-19. Він мав би тривати усього три тижні, та переріс у багатомісячну боротьбу з невідомим. За рік протистояння коронавірус діагностували у понад 1,4 мільйона українців, майже 28 тисяч із них померли. 

  Наразі офіційна статистика свідчить про третю хвилю коронавірусу. Найшвидше COVID-19 поширюється у Закарпатській та Івано-Франківській областях. Тут реанімації опорних лікарень заповнені на 100% і чи не щодня збільшується кількість важкохворих, яким не вистачає місць у стаціонарі. 

  Із кінця лютого 2021 року країна почала вакцинувати проти коронавірусу медиків та військових. Тих, хто тримає оборону на передовій у лікарнях та на Донбасі, щеплюють індійською вакциною «CoviShield», яка є аналогом розробленої Оксфордським університетом вакцини «AstraZeneca». Втім дата початку масової вакцинації населення досі невідома. Охочі стати у чергу на безкоштовне щеплення можуть подати онлайн-заявку на порталі держпослуг «Дія».  

  На фото: За місяць після оголошення карантину на в’їздах і виїздах з великих міст з’явилися контрольно-пропускні пункти. Пасажирам автомобілів, що проїжджали повз, вимірювали температуру і могли оглядати речі. У разі виявлення людей з важкими ознаками захворювання працівники КПП мали викликати «швидку допомогу».


  Також читайте та дивіться документальний проєкт Reporters. про перший рік пандемії:

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00