Журнал Reporters вперше вийшов друком
  8 Червня 2021

  Журнал Reporters вперше вийшов друком

  Журнал Reporters, який входить до екосистеми The Ukrainians Media і понад два роки існував у онлайн-форматі, вперше вийшов друком. Пілотний номер паперової версії Reporters вже поширюється серед наших постійних читачів і читачок. Запланована періодичність виходу — раз на пів року.

  Друкована версія, як і онлайн-журнал, сфокусована на жанрі літературного репортажу. На нашу думку, цей жанр — один із найкращих способів розповісти про великі соціальні процеси через людські історії. 

  Особливістю дебютного номера став спецпроєкт «30 років Незалежності у 30 фотографіях» — з коментарями письменниць, правозахисників, журналісток, філософів та інших членів і членкинь Українського ПЕН. 

  30-річчя Незалежності — об’єднавча тема випуску. На майже 200 сторінках журналу, у світлинах, репортажах і розмовах із Ярославом Грицаком, Євгеном Глібовицьким та Євгеном Головахою, ми зробили спробу осмислити, куди рухається країна. 

  Через репортажі розповідаємо про те, як будували українськомовну освіту на сході України, і про те, за яких умов постав перший український правозахисний рух, про виснажливу боротьбу з коронавірусом в українських лікарнях і про постійну битву із системою за право на гідне лікування інших хвороб. А ще — про українське село, що не приймає чужинців, і про священника, котрий залишив Париж, аби скроїти маленьку громаду в Україні. Про бабу Шуру, яка вимолює прощення за вбитих у взаємному геноциді, поки дві сусідні країни чубляться, і ще багато про що інше.   

  Серед авторів номера — репортажистки Віра Курико, Світлана Ославська, Олена Лівіцька, Ольга Омельянчук та інші, а також фотографи Михайло Палінчак, Євген Малолєтка, Сергій Лойко, Данило Павлов та багато інших. Спробувати себе у жанрі репортажу ми запросили також письменниць та письменників: зокрема Ірену Карпу, Андрія Любку, Ірину Цілик.

  Наразі можливість отримати журнал мають члени Спільноти The Ukrainians — об’єднання читачів і читачок, які роблять щомісячні грошові внески на підтримку і розвиток медіа. У вільному продажі журналу немає.  

  «Цей пілотний номер ми змогли створити завдяки грантовій підтримці. За умовами співпраці із донором, ми не можемо продавати журнал, — пояснює головна редакторка Reporters Марічка Паплаускайте. — Водночас, ми не хочемо знецінювати його, поширюючи безкоштовно. Саме зараз ми активно розвиваємо читацьку Спільноту і запрошуємо тих, хто хоче отримати журнал, долучитися до наших амбасадорів та амбасадорок і зрештою стати співвидавцями наступних номерів».

  Наклад першого номера друкували у фамільній друкарні Huss. Повноколірний друк і дизайнерський папір обрали, щоби максимально якісно відтворити фотографії і зробити читання тактильно приємним, а трендове зшиття з відкритим корінцем забезпечує довговічність і дозволяє повністю розгортати розвороти.    

  Створення першого номера підтримало Посольство Королівства Норвегія в Україні. 

  Ви можете допомогти нашій команді і надалі творити якісне друковане медіа — долучайтеся до Спільноти, ставайте амбасадорами та амбасадорками The Ukrainians і отримайте свій номер журналу Reporters.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00