Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Захищати свій дім
    9 Лютого 2022

    Захищати свій дім

    Відколи українські та світові медіа стали щодня публікувати новини про збільшення російських військ біля наших кордонів, українці почали готуватися до можливої повномасштабної війни. Збройні Сили боронять лінію вогню, тренуються давати відсіч на полігонах, нацгвардійці та поліцейські відпрацьовують дії для оборони населених пунктів. Цивільні по всій країні теж готуються: збирають тривожні валізки, ходять на тренінги з надання першої медичної допомоги, вступають до місцевої тероборони.

    Цієї неділі на території одного зі столичних заводів документальний фотограф Михайло Палінчак зафіксував те, як близько пʼяти сотень киян вчилися захищати свою країну: тримати автомат, продумувати тактику, надавати допомогу. Справжньої зброї на всіх не вистачило, тому частині учасників видали муляжі, які важать як справжні автомати. Паралельно з тим в інших точках Києва відбулося ще кілька подібних навчань. 

    «Думаю, ці вишколи заспокоюють людей — замість того, аби панікувати через новини, вони готуються. Підготовка дає принаймні уявлення, що ти знаєш, що робити і куди бігти у разі наступу, мінімальну впевненість у завтрашньому дні, бо держава нічого тобі не каже. 

    Це консолідація людей: у 14-му році обʼєднувались задля волонтерства, зараз — для цивільної оборони. Люди хочуть брати до рук зброю і захищати свій дім, своє місто, країну — і це, здається, найкраще, що характеризує зараз Україну», — міркує фотограф.

    Михайло Палінчак — один із засновників групи «Українська вулична фотографія», яка об’єднує понад 15 тисяч поціновувачів стріт-фотографії. Він публікувався у The New York Times, Time, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Spiegel та багатьох інших світових виданнях. Його фотографії зберігаються в приватних та музейних колекціях. Автор арт-буку «Обличчя Майдану» та фотокниги «Анамнез».


    Що далі вглиб — товстіші партизани. Як на передовій сприймають новини про можливе вторгнення Росії

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00