Якщо коротко
  8 Травня 2020

  Якщо коротко

  Карантин в Україні триває вже 58 днів. За цей час епідемія змінила наші ритуали і сформувала нові звички, а також вплинула на зовнішність. Маска стала невід’ємним елементом вуличної моди. Домашньою уніформою багатьом слугує піжама. А в декого найпомітніші зміни стосуються зачісок. 

  Від 11 травня Кабмін послаблює карантинні обмеження. Зокрема запрацюють салони краси. В ідеалі — із дотриманням маскового режиму, дистанції та дезінфекцією, а також, найімовірніше, з неабиякою чергою на запис. 

  Утім, коронавірус не скасовується. Чи безпечно буде відвідувати перукарні, залежатиме від особистої відповідальності не лише тих, хто працює в індустрії краси, а й усіх клієнток і клієнтів. Вибір — іти до салону, надалі стригтися самотужки чи дати волоссю волю — залишатиметься актуальним надалі. 

  Тим часом, як епідемія вже встигла змінити наш зовнішній вигляд, показуємо цією фотосерією.

  Карантин поділив нас на відчайдухів, які стрижуться вдома, і тих, хто відрощує волосся щонайменше до першого легального візиту до перукарні. Сміливців з першого табору закликали допомогти лікарям. На початку квітня українська креативна агенція Banda запустила челендж #Стрижусявдома

  За умовами, учасники оновлюють зачіску самотужки, а гроші, які витратили б у перукарні, переказують на рахунок благодійного фонду «Пацієнти України». На них фонд купує засоби захисту для медиків, які борються з COVID-19. Фото і відео з процесу стрижки викладають у соціальні мережі з хештегом #Стрижусявдома і передають челендж далі.

  «Стрижуся вдома» триває уже 35 днів. За цей час участь взяли 687 людей. Зібрали понад 200 тисяч гривень. 

  Стрижки задля благодійності в Україні почали практикувати ще до пандемії. У грудні 2018-го стартувала всеукраїнська ініціатива «HairForShare», в рамках якої створили уже понад 100 перук з натурального волосся для онкохворих дітей. 

  У 20 регіонах України є щонайменше по одній перукарні, де для цього проєкту стрижуть безкоштовно. До «Hair for share» приєдналися уже 1500 донорок і донорів волосся. Чоловіків із них — майже 100. Наймолодшій донорці чотири роки. Найстаршій — 76. В умовах карантину ініціатива призупиняла прийом волосся. Утім від 11 травня, із відкриттям салонів, «Hair for share» відновлює роботу.

  Знімки надані героями матеріалу. Частина фото — з соціальних мереж учасників челенджу #Стрижусявдома. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00