Як вчені переконують терористів розкрити секрети
Суперечки про те, чи є примус і залякування ефективними способами отримати правду від підозрюваних у злочині, тривають роками. У 2003 році один із військових офіцерів виступив проти такої практики, зокрема стосовно допитів іракських повстанців. Офіцер вважав, що примус непродуктивний, оскільки руйнує довіру. З ним погоджується більшість вчених, проте традиційний підхід правоохоронців до допиту викорінити важко.
Аналізуючи дві сотні секретних інтерв’ю з підозрюваними у тероризмі, два британських вчених зробили прорив у тому, як отримати правдиві свідчення від потенційного злодія.
Цілком та мовою оригіналу читайте за посиланням.
Ілюстрація ― Joshua Bright/The Guardian
Дочитали до кінця! Що далі?
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.