«Вода все ще прибуває»
  7 Червня 2023

  «Вода все ще прибуває»

  19 підтоплених населених пунктів та понад 1800 затоплених будинків на правобережній Херсонщині. У ніч проти шостого червня росіяни зсередини підірвали греблю Каховської гідроелектростанції, спричинивши величезну екологічну катастрофу і чергову трагедію для тисяч українських родин.  

  У перші дві доби видимі наслідки катастрофи зафіксував фоторедактор Reporters. Данило Павлов. 

  У Херсоні на другий день після підриву греблі триває евакуація: з місцевого мікрорайону Корабел евакуювали близько 1900 людей. Під час виїзду цивільних росіяни прицільно обстріляли місто з артилерії. Двоє поліцейських отримали осколкові поранення. 

  Затопивши спланованим підривом і власні «позиції», окупанти не взялися допомагати цивільним на непідконтрольній Україні території. 

  У 10 населених пунктах на тимчасово окупованому лівому березі росіяни відмовилися евакуювати людей і забороняють їм самостійно виїхати до анексованого Криму. 

  У Новій Каховці під воду пішов місцевий зоопарк — більшість тварин загинули.

  По всій зоні підтоплень — підвищена небезпека від вибухонебезпечних предметів: міни зносить водою. 

  Тим часом на Запорізькій АЕС, чиї конденсатори турбін та системи безпеки підживлювались за рахунок станції, ситуація на другу добу не є критичною. Станція охолоджується від власного ставка, відокремленого від Каховського водосховища. Наступного тижня оцінити ситуацію на ЗАЕС приїде гендиректор МАГАТЕ. 

  Наслідки підриву гідроелектростанції — катастрофічні. На затоплених територіях є ризик поширення інфекційних хвороб зі сміттєзвалищ, каналізацій і кладовищ.  

  Без джерела води залишилися 94% зрошувальних систем на Херсонщині, 74% — на Запоріжжі та 30% — на Дніпропетровщині, що призведе до висихання більшості полів. Екологи також прогнозують зникнення рідкісних видів тварин. 

  «Вчора багато хто думав, що до них вода не дійде, — розповідає Данило Павлов. — А сьогодні, 7 червня, люди прокинулись і зрозуміли, що не можуть вийти з дому. Там, де ще вночі ми вільно ходили і паркували авто, — вже вранці води стало майже по пояс. У Херсоні всюди волонтерські човни, ДСНСні всюдиходи. Вода зараз, хоч і повільніше, та все ще прибуває. Райони без світла, багато у кого немає звʼязку. Неясно, скільки ще залишилося людей. Ті, хто вибралися, залишають заявки про сусідів, які сидять на шафі чи на даху. Ми не бачимо цього, тому що журналістів зараз не пускають далі від берега. Але ми чуємо ці історії від тих, кого евакуювали». 

  Данило Павлов — фоторедактор Reporters. Співпрацював з The Washington Post, Forbes Ukraine, «Локальною історією» та іншими. За висвітлення роботи ДСНС України під час повномасштабного вторгнення нагороджений державною відзнакою.


  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00