Вода відступає
  7 Липня 2020

  Вода відступає

  Нещодавні руйнівні повені на заході України підтопили сотні населених пунктів у Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій і Тернопільській областях, але найбільше постраждала саме Франківщина. Місцевий фотограф Руслан Веселий, який п’ять років займається аерофотозйомкою, відвідав невелике село на 4 500 мешканців у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, аби показати невблаганну силу стихійного лиха та мужність покинутого напризволяще місцевого люду.

  «З дрона я міг показати весь масштаб повені на Франківщині. Спеціально поїхав у Білі Ослави — гірське село на річці Ославці, правій притоці Пруту. Після сильних опадів паводок там позносив усе на своєму шляху. В деяких обійстях вода стояла вище вікон. Вона забрала шість мостів, відрізавши інші села. 

  Я приїхав туди 25 червня, коли люди вже почали розгрібати завали. Деякі хати затопило повністю, і мешканцям довелося викидали меблі та підлогу. У місцевого автомайстра на момент лиха ремонтувалося близько десятка автомобілів — усі вони залиті й понищені. Хазяїна найбільш затопленої хати вода вигнала на дах, куди він якимось дивом виліз без драбини і де просидів кілька години, як на острові. Вже й кут хати почав валитися, а він все сидів. Каже, три дні відходив і досі “на стрьомі”. Замість двору — самі буреломи, але не загинув і тим радіє». 

  Уряд виділив на подолання наслідків цьогорічних повеней 700 мільйонів гривень, і, за словами прем’єр-міністра, потрібні ще 2 мільярди. Втім, у Білих Ославах, за спостереженнями автора, селяни наразі долають лихо самотужки. 

  «Пройшло вже стільки часу, а держава й досі не надала їм жодних компенсацій. Єдине, пригнали крани до зруйнованого центрального моста і щось уже лагодять — бо ним іде дорога на інші села. 

  Один місцевий чоловік у військовій формі сказав мені, що ця повінь — кара за порубані ліси. Натомість цей фоторепортаж — можливість співпереживати ближнім, про яких інакше ми, можливо, ніколи й не почули б».


  Дивіться також фото дня: Західна Україна знову потерпає від потужних паводків. Фото з дрона


  [Фотопроєкт створено за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00