Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Великий план очистити Тихий океан
    4 Квітня 2019

    Великий план очистити Тихий океан

    Каролін Корманн

    Молодий підприємець із Голландії намагається очистити Тихий океан від пластику —  щоб дослідити його грандіозний план порятунку планети, журналістка Каролін Корманн супроводжує 22-річного активіста Бояна Слата під час публічних презентацій та пише про це зразковий лонгрід для The New Yorker.

    Каролін Корманн — авторка The New Yorker з 2012 року. Вивчає питання енергетики, навколишнього середовища та кліматичних змін. Пише також для Harper’s, Porter, NPR Music та VQR. Відзначена The Best American Series у категоріях «Наука та природа» й «Подорожнє письмо».

    «На колишній фабриці в Утрехті тисячний натовп стояв перед піднятою сценою, — пише журналістка у статті про очищення океану. — Слат — блідий і худий, вбраний у сірий блейзер та чорні штани; взутий у скейтборд-кросівки, які носить щодня, хоч і не скейтбордист. На сцені він представив пластикові артефакти, які збирав у Тихому океані під час дослідницької експедиції: задню панель Геймбоя з 1995 року, каску з 1989 року, ящик для пляшок з 1977-го.

    — Ця річ має 40 років, — сказав він голландською англійською. — А 1977 рік — це рік, коли нас покинув Елвіс Преслі.

    Аудиторія засміялася. Потім Плат підняв прозору пластикову тарілку, наповнену уламками пластику.

    — А це — справжній вміст шлунку однієї морської черепахи, яку ми знайшли мертвою в Уругваї минулого року, — сказав він».

    Читайте далі мовою оригіналу.

    Ілюстрація — Cristiana Couceiro/The New Yorker.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00