Українська американська мрія
    11 Червня 2019

    Українська американська мрія

    Американський футбол в Україні — не іміджевий спорт. Тут не збирають стадіонів, не роздають автографів, не заробляють мільйонів. Втім, маємо чимало українських спортсменів, тренерів із багаторічним досвідом і навіть власний чемпіонат. Фотографка Аліна Смутко протягом трьох місяців спостерігала за життям полтавських «Пантер» — однієї з 14 команд Української ліги американського футболу.

    «Спочатку може здаватися, що гравці змагаються в тому, хто кого сильніше скалічить. Та насправді американський футбол залежить від гарної стратегії більше, ніж від м’язів, а перелік його правил — один з найбільших в історії командних ігор. Обрана на початку кожного розіграшу тактика може кардинально змінити хід гри, в якій хитрість і вигадливість — це половина успіху. Хоча інша половина — це, звісно, швидкі ноги та міцні руки.

    Команду поділено на напад і захист. Завдання нападу — пронести м’яч якомога далі, “завойовуючи ярди”. В ідеалі — відразу заробити тач-даун, тобто донести м’яч за лінію воріт суперника, на що дається обмежена кількість спроб. Натомість захист повинен перешкоджати цьому всіма доступними способами.

    Американський футбол першої ліги в Україні тримається на ентузіазмі. Мало команд мають підтримку спонсорів. Зазвичай хлопці самостійно орендують поле для тренувань і змагань, вишукують на американських сайтах екіпірування, збирають на краудфандингу гроші на нову форму. Та коли звучить свисток, вони забувають про обмеження й виходять на поле — втілювати свою українську американську мрію».

    Полтавські «Пантери» вперше пішли в сезон УЛАФ минулого року.
    Тоді вони здобули три перемоги.
    Цьогоріч у складі відбулися зміни і з’явилося багато новачків, яких одразу «поставили в бій».
    Так, Юрій Сторчеус цієї весни вперше вийшов на поле у складі «Пантер» на позиції корнербека.
    Перший матч сезону «Пантери» провели проти «Азовських дельфінів» з Маріуполя.
    Та почати сезон із перемоги «Пантерам» не вдалося.
    Одразу ж на старті сезону ключовий гравець полтавців отримав серйозну травму.
    Квотербек і граючий тренер Сейфадін Алмазов був змушений залишити команду посеред матчу.
    Наступну гру із «Дніпро Юнайтед 2» він теж провів поза полем.
    Домашня гра закінчилася поразкою.
    Але, здається, все це лише додало їм впертості.
    Нині полтавці посилено готуються до реваншу із Дніпром.
    Які би не були шанси, гравці ніколи не дозволяють собі думати про поразку.
    Найчастіше гравці полтавських «Пантер» «розриваються» на два фронти: маючи основну роботу, весь вільний час вони у футболі.
    Корнербек Ігор Мелюхнов у день президентських виборів потрапив на дільницю вже після тренування, із повним рюкзаком «футбольних речей».
    Із командою, буває, хлопці розділяють не лише ігрові моменти, а й сімейні. Захисник Артур Троян часто приходить на тренування із дворічним сином Адамом.
    Ранінбек Тигран Товмасян освідчився на одному із тренувань своїй дівчині Олександрі, яка теж грає у футбол — у жіночій команді «Пантер» із флаг-болу, яка тільки формується.
    Багато хто із гравців має значний попередній досвід у спорті.
    Є у команді колишній регбіст із криворізького «Кривбасу» Михайло Маценко, який нині працює масажистом.
    А для тренера з кіокушинкай карате Дмитра Мещерського і фітнес-тренера Ельшана Сулейманова спорт — професійна зайнятість.
    Серед гравців також Олексій Якунін, колишній сейфті «Азовських дельфінів» (м. Маріуполь), із якими «Пантери» мали цього сезону першу гру.
    Хлопець отримав посаду інженера-теплотехніка на одному із полтавських заводів, а відтак знайшов і нову команду.
    Засновник команди, тренер і капітан Семур Алмазов — колишній ресівер зіркових московських «Спартанців».
    Повернувшись до України кілька років тому, не зміг залишити улюблену гру і почав з нуля збирати команду в Полтаві.
    Так, багато хто із нинішніх гравців знайшов майбутніх «Пантер» у соцмережах або побачив оголошення про набір на задньому склі машини Семура.
    Нині «Пантер”-захисників також тренує колишній гравець харківських «Атлантів» Юссеф Ібрахім.
    Він починав грати в амфут іще в рідному Єгипті.
    Також допомагає готувати команду до змагань і полтавець Антон Талипов.
    Місцевий старожил цікавиться американським футболом вже понад 20 років.
    Полтавські «Пантери» — це дуже різні люди, яким поталанило разом полюбити футбол.
    Їхній шлях до команди проходив крізь різні міста і містечка в Україні та за її межами.
    Крізь різні культури, релігії та життєвий досвід.
    Інженер, фітнес-тренер, студент, пластун, будівельник, айтівець, менеджер, масажист, поліціянт, м’ясник і таксист — це і є обличчя сучасного американського футболу в Україні.
    Зустрівши цих людей на вулиці, ви ніколи не сказали б, що у вихідні вони кидають один одного на газон, як мішки з картоплею.

    [Матеріал опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00