Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters
Американський футбол в Україні — не іміджевий спорт. Тут не збирають стадіонів, не роздають автографів, не заробляють мільйонів.Втім, маємо чимало українських спортсменів, тренерів із багаторічним досвідом і навіть власний чемпіонат. Фотографка Аліна Смутко протягом трьох місяців спостерігала за життям полтавських «Пантер» — однієї з 14 команд Української ліги американського футболу.
«Спочатку може здаватися, що гравці змагаються в тому, хто кого сильніше скалічить. Та насправді американський футбол залежить від гарної стратегії більше, ніж від м’язів, а перелік його правил — один з найбільших в історії командних ігор. Обрана на початку кожного розіграшу тактика може кардинально змінити хід гри, в якій хитрість і вигадливість — це половина успіху. Хоча інша половина — це, звісно, швидкі ноги та міцні руки.
Команду поділено на напад і захист. Завдання нападу — пронести м’яч якомога далі, “завойовуючи ярди”. В ідеалі — відразу заробити тач-даун, тобто донести м’яч за лінію воріт суперника, на що дається обмежена кількість спроб. Натомість захист повинен перешкоджати цьому всіма доступними способами.
Американський футбол першої ліги в Україні тримається на ентузіазмі. Мало команд мають підтримку спонсорів. Зазвичай хлопці самостійно орендують поле для тренувань і змагань, вишукують на американських сайтах екіпірування, збирають на краудфандингу гроші на нову форму. Та коли звучить свисток, вони забувають про обмеження й виходять на поле — втілювати свою українську американську мрію».
[Матеріал опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.