Ціна води
  21 Вересня 2021

  Ціна води

  22 травня 2021 року у Демократичній Республіці Конго (ДРК) почалося виверження вулкана Ньїрагонго, що розташований у провінції Північне Ківу. Сотні тисяч місцевих мешканців вимушено покинули свої домівки. 32 людини загинули, понад пів мільйона втратили доступ до питної води, яка тут нині цінніша за золото. Попри чималу кількість прісних водойм, вживати воду звідти без багаторівневої фільтрації небезпечно через загрозу серйозних інфекцій — аж до холери. 

  Конголезьких хлопчаків, що тягнуть додому важезні каністри питної води, тримаючись за руки для кращої рівноваги, зазнимкував український військовий, член 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН з підтримки миру та безпеки у ДРК Олександр Савченко. 

  — Діти у Конго, — пояснює Олександр, — з малого віку усвідомлюють ціну питної води. Біля бази українського національного контингенту часто можна бачити таких нав’ючених малюків.

  Що п’ята дитина у Конго помирає від інфекцій, отриманих після вживання неякісної води. Літрова пляшка імпортної питної води коштує тут близько долара — водночас більшість місцевого населення заробляє менше двох на добу. Для забезпечення питною водою провінції, що потерпає від виверження вулкана, влада набирає та очищує воду з озера Ківу. Кілька разів на тиждень водовози доправляють її у центр провінції — місто Гому, де діти поряд із дорослими шикуються у живі черги, намагаючись набрати додому якомога більше води. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00