Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters

    Ціль: журналіст. Як режим Асада вистежив і вбив Марі Колвін за розкриття його військових злочинів
    14 Червня 2019

    Ціль: журналіст. Як режим Асада вистежив і вбив Марі Колвін за розкриття його військових злочинів

    Джонні Дваєр, Райан Галлахер

    На смиканому відео з її телефону ― останні 18 хвилин і 49 секунд життя американської журналістки Марі Колві та фотографа Ремі Очліка. Вони загинули 22 лютого 2012 року від удару ракети у сирійському місті Хомсі, за рік після початку війни. Усі добре знали Марі за її висвітлення сучасних воєн і чорну пов’язку, яку вона по-піратськи одягла на око після поїздки на Шрі-Ланку. За день до смерті вона ще провела skype-інтерв’ю з CNN, BBC, Channel 4. Востаннє вона розповіла про хлопчика, розстріляного армією Асада. А вже наступного дня у сирійських медіа святкували смерть «сліпої суки».

    Райан Галлахер ― британський журналіст-розслідувач, що працює над темами національної безпеки й громадянських свобод. Його колега Джонні Дваєр ― репортер, що писав для Esquire, The Guardian, Rolling Stone, VICE, автор книг «The District» (про судову систему Нью-Йорка) та «American Warlord» (біографія американця, засудженого за тортури в Ліберії).

    Як сирійська влада полювала на Марі Колві і що за шість років розслідування дізнався суд ― читайте мовою оригіналу.

    Фото ― Adem Altan/AFP/Getty Images

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00