Зверніть увагу: цей сайт стає архівним, але не засмучуйтеся. Тепер Reporters — не онлайн-медіа з друкованою версією, а навпаки: паперовий журнал, що виходить 4 рази на рік і має діджитал-доступ для нашої Спільноти. Долучайтеся, щоб читати і дивитися усі нові репортажі та фотоісторії на сайті The Ukrainians Media та регулярно отримувати свій друкований Reporters
Близько пʼяти місяців Ізюм на Харківщині перебував під контролем окупантів. Коли Збройні Сили України звільнили місто, стало зрозуміло, що російська армія лишила по собі вщент зруйновані будинки, розтяжки і вибухівку на порогах шкіл і будівель, залишки численних касетних снарядів.
Найбільшою трагедією окупації Ізюму стали знайдені у місті братські могили. У містечку з населенням у 50 тисяч людей виявили три масові поховання з сотнями тіл українців. Велика кількість цих людей була насильницьки убита, багато з них перед загибеллю зазнали тортур.
Нині злочини росіян в Ізюмі розслідують українські та міжнародні експерти, слідчі продовжують ексгумацію тіл. Адміністрація міста відновила свою роботу.
Місцеві жителі ще оговтуються від шоку: під час окупації вони переховувались у підвалах, жили без світла й опалення, перечікували артобстріли, людей забирали на допити і катували. Нині до Ізюму регулярно привозять гуманітарну допомогу волонтери.
Понівечений Ізюм після відходу російської армії задокументував у репортажі фотограф Данило Павлов.
Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.
У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.