Суд — протести — обмін
  29 Грудня 2019

  Суд — протести — обмін

  У неділю, 29 грудня, на Донбасі відбувся обмін полоненими, про який на початку грудня домовилися в Парижі лідери країн «нормандського формату». До України повернулося 76 громадян, раніше утримуваних у Росії. Служба безпеки України опублікувала список звільнених. У ньому — 12 військових та 64 цивільних.

  Водночас офіційний Київ передав бойовикам 127 людей. Серед тих, кого видала Україна, — п’ятеро колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Майдані у 2014 році.

  Напередодні ввечері Київський апеляційний суд відпустив із-під варти трьох ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 осіб на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Крім того, суд скасував домашній арешт двом іншим колишнім беркутівців, обвинувачуваним у цій справі. У відповідь на такі рішення суду близько сотні людей влаштували в суботу ввечері протест, спершу на Майдані Незалежності, а пізніше під будівлею Лук’янівського СІЗО у Києві. Активісти прагнули завадити вивезенню звільнених судом з-під варти. 

  Публікуємо фоторепортаж з усіх ключових подій цієї доби: засідання суду, протесту під СІЗО та обміном полоненими на КПВВ «Майорське» в Донецькій області.

  Фотографії із зали суду та протестів під СІЗО — Костянтин Чернічкин.
  Світлини обміну — Євген Гончаренко.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00