Стримувальний потенціал
  30 Грудня 2022

  Стримувальний потенціал

  Наприкінці грудня Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив, що Росія може готувати нове вторгнення на північ України з території Білорусі. Біля українського кордону помітили танки у зимовому камуфляжі, розгорнуті польові госпіталі. Водночас Росія готує близько двохсот тисяч нових солдатів до війни в Україні і, можливо, планує новий наступ на столицю.

  В українській розвідці повідомляють, що не бачать «ані формування ударних угруповань російських військ, ані підведення їх до кордону». Втім ЗСУ активно готуються до ймовірного наступу з Білорусі. Серед таких підрозділів — 115-та окрема бригада територіальної оборони, що стоїть на Житомирщині. 

  «Бригада безпосередньої участі в бойових діях поки що не бере, але ми створюємо стримувальний потенціал на рубежах Житомирської області. Поки ми тут, вони стоять на своїх позиціях. Наші розвідувальні підрозділи постійно виїжджають на кордон, спостерігають за переміщенням противника. На початку грудня поблизу Коростеня ми збили шахід зведеною групою спільно з підрозділом зенітно-ракетних військ.

  На сьогодні підрозділи зайняли певні рубежі, обладнали позиції, створили спостережні пункти, мінно-вибухові загородження. У нас щодня відбуваються навчання, усі підрозділи удосконалюють свою вогневу, тактичну, інженерну підготовку, постійно йде дообладнання позицій — зимова негода вносить свої корективи», — говорить прес-офіцер бригади Олександр Пенишев. 

  Роботу бригади, що напоготові до зустрічі з північним ворогом, відзняв документальний фотограф Данило Павлов. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00