Стрибок у сотню

  Стрибок у сотню

  Кілька років тому фотографії старенького ветерана з України потрапили до міжнародного фотопроекту The Other Hundred — фотокниги, що розповідає про сотню простих, але відважних людей. Фотограф Костянтин Буновський двічі знімав майже столітнього ветерана, який наважився стрибнути з парашутом. Але кроком з літака усе не обмежилось ― Костянтин знайшов у історії свого героя значно більше, аніж просто стрибок.

  «Олексій Міхеєв ― ветеран Другої світової війни, що мешкає нині в Докучаєвську Донецької області. Понад 70 років тому він втратив ногу в бою під Сталінградом. Усе життя чоловік мріяв стрибнути з парашутом — і таки зробив це: у 87 років стрибнув у відкрите небо з висоти 3600 метрів.

  Той його перший стрибок я знімав ще для газети “КП в Україні”. Через три роки, у свій 90-річний ювілей, Олексій Миколайович вирішив повторити стрибок. А мені знову пощастило це побачити й зафіксувати. Вже після зйомки мене довго не полишала думка, що треба розповісти про цього чоловіка більше. Тож за кілька місяців я взяв газету з надрукованими знімками і поїхав у Докучаєвськ. Там за пам’яттю знайшов будинок, звідки героя везли на аеродром.

  Передчуття не підвели ― Олексій Миколайович виявився цікавою людиною, а його квартира схожа на музей. Скрізь були картини й скульптури, які створив пенсіонер-парашутист. На подвір’ї стояв його улюблений старий велосипед з однією педаллю ― колись Олексій Миколайович працював механіком на побуткомбінаті, тоді йому довелося об’їздити велосипедом увесь Волноваський район.

  Ця фотоісторія увійшла у фотокнигу The Other Hundred ― міжнародний фотопроект, що був задуманий як альтернатива списку Forbes топ-100. У цьому проекті ― історії сотні людей зі ста країн світу, які, попри відсутність багатства і слави, мають повноцінне життя, про яке варто знати».


  [Фотоісторія опублікована за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00