Столітній рецепт
  13 Вересня 2021

  Столітній рецепт

  Засмаглий і спітнілий, у білому ковпаку кухаря, над 50-літровим баняком Анатолій виглядає, як чаклун над казаном із магічним зіллям. Помішує над вогнищем бульйон, зварений на свинячих рульках, і щораз усміхається, розповідаючи, як його родина вже понад століття готує борщ.

  — Ми, бачте, — каже, — заправку робимо окремо на пательні. І не шкодуємо туди нашинкованого буряку. Що більше буряку, то краще. Моя прабаба вигадала цей рецепт із рулькою сто років тому — бережемо його та передаємо із покоління в покоління. 

  Анатолій — один із учасників фестивалю «Таврія-борщ», який проводять щороку на початку вересня у селі Великі Копані на Херсонщині. Цьогоріч звання найкращих у борщовій справі виборювала рекордна кількість учасників — представники 35 громад із Херсонської та Миколаївської областей. 

  На фестивалі, що відбувся поблизу найбільшого в Україні гуртового ринку овочів, зібрався кількатисячний натовп. Борщі варили весь ранок, додаючи до бульйону не тільки м’ясо, а й рибу — наприклад, чорноморських бичків. Більшість казанів кипіли на вогнищі, дехто приніс величезні газові балони для плит. Заправляли борщі цукром, оцтом, розсолом із квашених огірків і чарочкою домашнього самогону. Гостей розважали місцеві мешканці в костюмах овочів — символічний борщовий набір. А перше місце виборола команда Таврійської міської об’єднаної територіальної громади — їхній борщ за класичним рецептом із пампушками з часником засмакував журі найбільше. 

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

  У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00